Özel Yetenek Sınavı Ön Kayıt Sayfası

Başvuru ve Sınav Bilgileri

Değerli Öğrenci, İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ, ÖZEL YETENEK SINAV BAŞVURU ekranına hoşgeldiniz. Lütfen aşağıdaki talimatları dikkatlice okuyunuz.
NOT
  • Başvurunuzun tamamlanması ve takibi için aşağıdaki kod sizin için oluşturulmuştur. Size gönderilecek e-posta adresinde de bu kodu bulabilirsiniz.
  • Lütfen bu kodu güvenli bir yere kopyalayınız ve unutmayınız.
  • Başvurunuzdan sonra veya daha sonrasında "Özel Yetenek Başvuru Sorgulama" ekranından TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile başvurunuza ulaşabilirsiniz.
  • Başvurudan sonra veya giriş ekranında kodlarınız ve tüm bilgiler verdiğiniz e-posta adresine gönderilmektedir. Lütfen spam veya gereksiz mail kutunuzu kontrol ediniz.
  • Adaylar sınava gelirken "Spor dalı sınavlarına girmesinde sağlık yönünden bir sakınca yoktur" ibaresi içeren bir sağlık raporuyla sınava gelmelidir. Raporuyla gelmeyen adaylar sınava alınmayacaktır.
  • Online formda beyan ettiğiniz belgelerin orijinal çıktılarını sınav günü getirmelisiniz.

TMEZGQXT

Kişisel Bilgiler

Mezuniyet Bilgileri

Sınav Bilgileri

HAM TYT Puanınızı yazınız. (Yerleştirme Y-TYT Puanını yazmayınız.)

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için ilk 800.000 içerisinde olmak gerekmektedir.

ÖSYM sisteminden alınmış karekodlu belgeyi yükleyiniz.

Özgeçmiş Bilgileri

*Özgeçmişler ile ilgili evraklar sınav günü bitimine kadar getirilmelidir. Getirmeyen adaylar özgeçmiş puanından yararlanamayacaktır.

Bölüm Tercihleri

Sınav Günü Tercihi

  • Adaylar, Ön kayıt ve Özel Yetenek Sınavı Bürosundan alınan “Özel Yetenek Sınavı Giriş Belgesi” ve resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) sınav yerinde hazır bulunmalıdırlar.
  • Adaylar istedikleri takdirde 10 Ağustos 2020 tarihinde sınav yerinde 09:30 ile 13:00 saatleri arasında testleri ikişer kez deneyebilecektir.
  •  

Evrak teslimi için:  İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (Çamlık Spor Tesisleri karşısı) Çamlık Mahallesi Nazende Sokak No:2 Kurtköy, Pendik/ İstanbul. Konum

Sınav yeri: İstanbul Gedik Üniversitesi Pendik Yeni Kampüsü Ankara Cad. No:280 Pendik / İstanbul (TÜVTÜRK Karşısı) Konum


Sabah 08:30 - 12:00 Akşam 16:30 - 19:00
22 Eylül2020
23 Eylül 2020

Sağlık Raporu

* Adaylar sınava gelirken "Spor dalı sınavlarına girmesinde sağlık yönünden bir sakınca yoktur" ibaresi içeren bir sağlık raporuyla sınava gelmelidir. Raporuyla gelmeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

Aydınlanma Metni ve Esaslar